Robotyka

PROSZĘ CZEKAĆ

Dlaczego roboty?

Roboty są stosowane nie tylko w nakładochłonnych zastosowaniach przemysłowych, ale też do ochrony wykonywanych procesów pracy i zastępowania sił roboczych. Podanie typowych kosztów dla zastosowania robotów jest więc bardzo trudne ze względu na różnorodność ich zastosowania. Istnieje jednak wiele przykładów, gdzie koszt zastosowania robota wynosi jedynie 1,60 euro na godzinę.

Roboty z powodzeniem są stosowane w różnych miejscach, np. do odciążenia ludzi: manipulowania przy produktach niebezpiecznych; wykonywania czynności monotonnych; wykonywania prac w ciasnych przestrzeniach oraz poprawy możliwości produkcji: o zwiększenia dokładności produkcji; wykonywania produkcji 24 h; zmniejszenia czasów przestojów.

PROMATIK oferuje m.in. wymienione poniżej zastosowania robotów (stanowiska zrobotyzowane):

Układanie części, współpraca z systemem wizyjnym
Oferujemy zaprojektowanie i wdrożenie zrobotyzowanego urządzenia składającego się z podajnika wysypującego w nieuporządkowany sposób części na taśmę transportera; systemu wizyjnego rozpoznającego obecność, współrzędne i orientację części; robota SCARA przenoszącego i układającego części do dalszego etapu procesu (linia automatyczna lub gniazdo obróbcze). System wizyjny oraz synchronizacja z prędkością chwilową transportera taśmy czyli tzw. tracking.

Nakładanie uszczelnień, klejów
Proponujemy zautomatyzowanie procesu produkcyjnego, podczas którego muszą Państwo nanosić na powierzchnie wytwarzanych przez siebie produktów różnego rodzaju uszczelnienia, „silikony” lub farby. Oferujemy zaprojektowanie i wdrożenie zrobotyzowanego stanowiska zapewniającego automatyczne nakładanie uszczelnień, aplikację klejów lub żywic na korpusy elementów AGD, lamp samochodowych i innych.

PROMATIK oferuje m.in. wymienione poniżej zastosowania robotów (stanowiska zrobotyzowane):

Rozładunek, pakowanie, paletyzowanie
Oferujemy zaprojektowanie i wdrożenie zrobotyzowanego stanowiska rozładunkowego odbierającego części z linii automatycznej oraz wkładającego je do opakowań zbiorczych np.: pudełek.
Aplikacje takie mogą zapewniać również tzw. paletyzowanie tzn. układanie części w uporządkowany sposób do tacek lub pojemników.

Zakładanie części do obrabiarki lub wtryskarki
Oferujemy zaprojektowanie i wdrożenie zrobotyzowanego stanowiska podającego materiał do maszyny obróbczej lub bezpośrednio do gniazda wtryskarki.
Urządzenie taki może zostać wyposażone w system podajników wibracyjnych i taśmowych drobnych części.

1
2
3

Jesteśmy dystrybutorem / sprzedawcą

Zakres działalności

Osoby do kontaktu

Wybierz dział, dla którego szukasz informacji

Agnieszka Jastrzębska

tel: +48 412 435 055

e-mai: ajastrzebska@promatik-kielce.com.pl

Robert Miernecki

tel: +48 505 184 037

e-mai: rmiernecki@promatik-kielce.com.pl

Ryszard Sinkiewicz

tel: +48 505 184 036

e-mai: rsinkiewicz@promatik-kielce.com.pl

Marek Strzelecki

tel: +48 505 184 039

e-mai: mstrzelecki@promatik-kielce.com.pl

Łukasz Dubielewicz

tel: +48 506 552 765

e-mai: ldubielewicz@promatik-kielce.com.pl

Agnieszka Grzybowska

tel: +48 505 662 346

e-mai: agrzybowska@promatik-kielce.com.pl

Magdalena Kurek

tel: + 48 412 435 056

e-mai: mkurek@promatik-kielce.com.pl

Piotr Sęk

tel: +48 798 743 887

e-mai: psek@promatik-kielce.com.pl

Nasi partnerzy handlowi