Budowa maszyn i urządzeń

TESTERY SZCZELNOŚCI

Produkujemy urządzenia zapewniające sprawdzanie szczelności produkowanych przez Państwa firmę elementów. Badanie szczelności jest bardzo popularnym testem w przemyśle automotive, agd, medycznym, „opakowaniowym”, produkcji armatury i zaworów, odlewniczym.
Testowanie nieszczelności w motoryzacji to głównie badanie szczelności i objętości elementów oraz kompletnych systemów, takich jak: silniki, amortyzatory i sprężyny gazowe, chłodnice,układy paliwowe, układy hamulcowe, układy wydechowe, przekładnie kierownicze i układy wspomagania, systemy klimatyzacyjne.
Wykrywanie nieszczelności w urządzeniach AGD polega na kontroli szczelności i przepływów oraz badaniu bezpieczeństwa elektrycznego takich urządzeń jak: kuchenki gazowe i elektryczne,pralki, lodówki, zmywarki, dystrybutory wody, systemy ogrzewania i klimatyzacji.
Producenci armatury wodnej i gazowej wykorzystują testy szczelności przy produkcji takiej jak: zawory gazowe i wodne, baterie, pompy, reduktory, filtry, czujniki ciśnienia, zawory bezpieczeństwa.

PREFEROWANI DOSTAWCY URZĄDZEŃ POMIAROWYCH I PRZETWORNIKÓW:

Innym przykładem są kontrole szczelności i natężenia przepływu, które mogą być stosowane podczas testowania opakowań i sprzętu medycznego: pompy infuzyjne, kroplówki, strzykawki, igły, fiolki, blistry, butelki, pojemniki, zbiorniki, dozowniki, spraye.

Projektujemy urządzenia do testu szczelności oparte o pojedyncze gniazda półautomatyczne oraz automatyczne stoły obrotowe.
W trakcie trwania cyklu testera półautomatycznego operator umieszcza sprawdzaną część w oprzyrządowaniu. W zależności od kształtu i typu otworów urządzenie może być wyposażone w uszczelniacze typu wewnętrznego (np: otwór wlewowy zbiornika płynu spryskiwacza) lub uszczelniacze typu zewnętrznego (np: otwór rurki doprowadzającej paliwo). Stanowisko testu szczelności zabudowane na stole obrotowym rozpoczyna swoją pracę po automatycznym obrocie stołu i dostarczeniu nowej części do analizy szczelności. Działanie polega na automatycznym zablokowaniu i uszczelnieniu części oraz na teście właściwym.
Każdy z w/w testerów posiada możliwość wprowadzenia kilku- kilkunastu rodzajów testów związanych z różnymi wariantami produkcji klienta. Na życzenie klienta możemy również wykonać wymienne oprzyrządowanie.

Powrót

Jesteśmy dystrybutorem / sprzedawcą

Zakres działalności

Osoby do kontaktu

Wybierz dział, dla którego szukasz informacji

Agnieszka Jastrzębska

tel: +48 412 435 055

e-mai: ajastrzebska@promatik-kielce.com.pl

Robert Miernecki

tel: +48 505 184 037

e-mai: rmiernecki@promatik-kielce.com.pl

Ryszard Sinkiewicz

tel: +48 505 184 036

e-mai: rsinkiewicz@promatik-kielce.com.pl

Marek Strzelecki

tel: +48 505 184 039

e-mai: mstrzelecki@promatik-kielce.com.pl

Łukasz Dubielewicz

tel: +48 506 552 765

e-mai: ldubielewicz@promatik-kielce.com.pl

Agnieszka Grzybowska

tel: +48 505 662 346

e-mai: agrzybowska@promatik-kielce.com.pl

Magdalena Kurek

tel: + 48 412 435 056

e-mai: mkurek@promatik-kielce.com.pl

Piotr Sęk

tel: +48 798 743 887

e-mai: psek@promatik-kielce.com.pl

Nasi partnerzy handlowi